OSP Czaniec     -     ul. Kard. K. Wojtyły 38, 43-354 Czaniec     -     tel. 33 810 91 14    

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy

W dniu 18 października w naszej jednostce odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Iveco Eurocargo. Uroczystość rozpoczęła się  przemarszem kompani honorowej złożonej z członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu, drużyny MDP oraz kilkunastu pocztów sztandarowych pobliskich OSP przy dźwiękach czanieckiej Orkiestry Dętej, na uroczystą msze św., którą odprawił ksiądz prałat Stanisław Śmietana wraz z emerytowanym proboszczem ks.Filipem Piotrowskim.

173-DSC_6038

Po mszy św. nastąpił powtórny przemarsz kompanii i pocztów sztandarowych na plac przy remizie, gdzie odbyło się poświęcenie wozu przez ksiądza prałata Stanisława Śmietanę oraz przekazanie kluczyków do samochodu przez wójta gminy Porąbka Czesława Bułkę.

W uroczystościach udział wzięli między innymi: w-ice prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach dh. Andrzej Grzenia, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej st. bryg. Adam Caputa,  prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Bielsku Białej dh. Jan Cholewa  zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Mirosław Szemla, starosta bielski Andrzej Płonka oraz Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka.

W następnej części wręczono strażakom OSP Czaniec medale i odznaczenia.

Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”  odznaczeni zostali:

dh. Nalborczyk Tomasz, dh. Nalborczyk Andrzej, dh. Borowczyk Marcin

Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

dh. Kowalski Rafał, dh. Błasiak Andrzej, dh. Janosz Piotr, dh. Dudek Tomasz.

Brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”  odznaczeni zostali:

dh. Maga Dariusz, dh. Chmielniak Marcin, dh. Tomiak Jerzy, dh. Tomiak Tomasz.

Odznaką „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali:

dh.  Gąsiorek Leszek, dh.  Tomiak Konrad, dh.  Gąsiorek Mikołaj, dh.  Babiński  Kamil, dh.  Tomiak  Krystian, dh.  Gabryś  Dariusz

Na zakończenie uroczystości nastąpiła defilada piesza i zmotoryzowana przed trybuną honorową.

Pozostałe zdjęcia w zakładce Galeria.

010-DSC_6203

Comments are closed.